niedziela, 22 maja 2016

RDP ShortCuts Panel

Wszystkie najważniejsze połączenia zdalnych pulpitów w jednym miejscu plus w drugim panelu skróty do ulubionych aplikacji i ważnych folderów.
Można tworzyć, edytować i usuwać wszystkie skróty. Do dodawanych skrótów można przypisywać odpowiednie dla aplikacji parametry. Dla skrótów innych niż rdp aplikacja wyświetli odpowiednie ikony ale również można ustawić swoje własne. Serwer działa jako typ rozgłoszeniowy (Broadcast) czyli nie ma potrzeby podawania adresów IP innych użytkowników aplikacji, dane zostają wysyłane do wszystkich w danej sieci na danym porcie. Danymi są stany połączenia/rozłączenia danego rdp (ważne żeby wszyscy mieli takie same skróty rdp)

Aplikacja zmienia swój kolor w zależności od koloru dolnego paska, można zmieniać czas sprawdzania koloru paska. Można również samemu ustawić kolor tła jak i czcionki. Dla czcionki jest możliwość ustawienia odpowiedniej wielkości, rodzaju jak i stylu. Wysuwany panel można konfigurować pod względem poziomu przezroczystości jak i szybkości wysuwania i zasuwania, panel można przypinać by się nie zasuwał i był cały czas widoczny.

Obrazki aplikacji:


Okno ustawień (Win 10)
Okno wyboru ręcznego koloru